آیا رمز عبور ویندوز 7 خود را فراموش کرده اید؟ نگران نباشید.

زمانی که رمز عبور ویندوز 7 را فراموش کرده اید واقعا وحشتناکه، به خصوص اینکه داده های مهمی هم  روی آن سیستم تان ذخیره  شده است که باعث میشه نتوانید سیستم عامل جدیدی نصب کنیم.


با این 4  راه حل ساده رمز عبور سیستم عامل ویندوز 7 خودتون رو بازیابی کنید.

خوشبختانه، 4 راه مختلف وجود داره که می توانید رمز عبور ویندوز 7 خودتان را بازیابی کنید، احتمالا یکی از آنها مشکل شما رو حل خواهد کرد. ببینید کدام یک از این 4 روش میتواند مشکل شما را حل کند


روش 1: از دیسک بازنشانی رمز عبور ویندوز 7 استفاده کنید

در صورتی که رمز عبور ویندوز 7 را فراموش کرده باشید، دیسک بازنشانی رمز عبور واقعاً می تواند مفید باشد. مشکل این روش این است که قبل از اینکه رمز عبور را فراموش کنید باید دیسک بازنشانی رمز عبور را ایجاد کنید. با فرض اینکه از قبل آن را ایجاد کرده اید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا رمز عبور گم شده را به راحتی بازنشانی کنید.

1.       هنگامی که رمز عبور اشتباه را تایپ کردید، ویندوز 7 یک پیوند بازنشانی رمز عبور را در زیر کادر ورود نشان می دهد.


. مطمئن شوید که دیسک بازنشانی رمز عبور در این مرحله به کامپیوتر وصل شده است. روی لینک Reset

Password کلیک کنید.

3.هنگامی که Password Reset Wizard ظاهر شد، برای ادامه روی Next کلیک کنید.

4. دیسک بازنشانی رمز عبور را از لیست کشویی انتخاب کنید. روی Next کلیک کنید.

5. یک رمز عبور جدید تایپ کرده و آن را تأیید کنید، و همچنین یک راهنمایی رمز عبور وارد کنید. روی Next کلیک کنید.

6. روی Finish کلیک کنید. اکنون می توانید با رمز عبور جدید وارد ویندوز 7 شوید.


روش 2: رمز عبور ویندوز 7 را از Command Prompt بازیابی کنید.

تا زمانی که یک حساب کاربری مدیر دوم برای استفاده داشته باشید، بازنشانی رمز عبور ویندوز 7 کار دشواری نیست. البته، فرض بر این است که رمز عبور حساب مدیر دیگر را نیز فراموش نکرده اید. اگر آن رمز عبور را هم به خاطر نمی آورید، از یکی از روش های دیگر که در زیر توضیح داده شده است استفاده کنید.

اگر می‌توانید با حسابی وارد شوید که دارای امتیازات مدیر(administrator) است، می‌توانید رمز عبور هر حساب کاربری را از  Command Prompt به صورت زیر بازنشانی کنید:

1.روی دکمه Start کلیک کنید، سپس All Programs و سپس Accessories را انتخاب کنید. روی میانبر Command Prompt کلیک راست کرده و Run as administrator را مطابق

شکل زیر انتخاب کرده.1.       با این کار یک Command Prompt در حالت مدیر باز می شود. net user را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. لیستی از حساب های کاربری را در رایانه نمایش می دهد.

2.       دستور زیر را تایپ کرده و Enter را فشار دهید تا رمز عبور ویندوز 7 بازنشانی شود. به جای کلمه user نام حساب مورد نظر خود را تایپ کنید و به جای  new_password رمز دلخواه خود را  تایپ کنید.

 net  user user_name  new_password
روش 3: رمز عبور ویندوز 7 را با سی دی نصب بازنشانی کنید.

کاربران پیشرفته رایانه اغلب ترجیح می دهند  از این روش استفاده کنند. با فرض اینکه سی دی نصب ویندوز 7 خود را دارید، می توانید از ویژگی Sticky Keys در صفحه ورود با «فریب دادن» ویندوز برای راه اندازی یک Command Prompt کاملاً ممتاز استفاده کنید. هنگامی که به Command Prompt دسترسی پیدا کردید، بازنشانی رمز عبور کاربر با چند دستور انجام می شود.

1.کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید و از سی دی نصب ویندوز 7 بوت کنید.

2. وقتی صفحه تنظیم صفحه کلید/زبان ظاهر شد، روی پیوند Repair your computer در پایین کلیک کنید.

3. Command Prompt را از لیست گزینه های بازیابی انتخاب کنید.

4. بعد از ورود به  Command Prompt ، دستورات زیر را وارد کنید و بعد از هر خط Enter را فشار دهید.

c:
cd windows
cd system32
ren sethc.exe sethc.exe.bak

copy cmd.exe sethc.exe5.تمام پنجره های باز را ببندید ، سیستم را restart کنید  و سی دی نصب را بردارید،  تا هنگامی که سیستم راه اندازی مجدد می شود، دوباره از  روی سی دی راه اندازی نشود.

6. در صفحه ورود، کلید SHIFT را 5 بار فشار دهید و یک Command Prompt کاملاً ممتاز باز می شود. برای بازنشانی رمز عبور فراموش شده خود دستور زیر را وارد کنید:

 net  user user_name  new_password