ی از قابلیت های بحث بر انگیز ویندوز 10، نحوه ی مدیریت و برخورد این سیستم عامل با به روز رسانی هایی است که برای این سیستم عامل منتشر می شود. هنگامی که ویندوز تصمیم به آپدیت بگیرد به صورت خودکار آن را دانلود کرده و نصب می کند. این مسئله می تواند برای کاربرانی که از این سیستم عامل استفاده می کنند بسیار ترسناک و پر استرس باشد؛ به این دلیل که گاها ویندوز 10 کاربران را وادار به ری استارت کردن لپ تاپ و یا پی سی اشان  در زمان نامناسبی می کند تا فرایند آپدیت خود را تکمیل کند!

قبل از بیان راه های غیر فعال سازی آپدیت در ویندوز 10، در نظر داشته باشید که بعضی از به روز رسانی هایی که منتشر می شوند باعث بهبود امنیت سیستم شده و یا با هدف افزایش سرعت و بهینگی سیستم عامل شما عرضه می شوند. پس به شما پیشنهاد می کنیم ویندوز لپ تاپ و کامپیوتر خانگی خود را پس از مدتی به روز رسانی کنید. 

یکی از راه های غیر فعال سازی آپدیت در ویندوز 10 ایجاد تغییرات در قسمت Registery ویندوز شماست که این راه را توصیه نمیکنیم و به آن نیز نمی پردازیم. به این علت که این اگر حرفه ای و متخصص نباشید ممکن است آسیب جدی به سیستم عامل وارد کرده که تبعات منفی زیادی بر روی عملکرد سیستم عامل دستگاه شما خواهد داشت.


 غیر فعال سازی Windows Update Service

به روز رسانی ویندوز نیز یکی از سرویس های سیستم عامل به مانند بقیه سرویس ها می باشد که با خاموش کردن آن فرایند آپدیت شدن ویندوز غیر فعال می شود.

مراحل زیر را برای غیر فعال سازی آپدیت طی کنید:

1. دکمه های win + R را فشرده تا پنجره ی run باز شود. در داخل کادر عبارت "services.msc" را نوشته و دکمه Enter را فشار دهید.2.سرویس ویندوز آپدیت  (Windows Update service) را از میان سرویس ها انتخاب کنید

بر روی windows update کلیک راست نموده و properties را انتخاب کنید.3.از سربرگ General، وضعیت Startup type را به Disabled تغییر دهید.4.از سربرگ General، وضعیت Service status را به Stop تغییر دهیددر نهایت تغییرات را Apply نموده و سیستم خود را Restart نمایید.

برای روشن کردن مجدد آپدیت ویندوز کافی است به همین قسمت مراجعه نموده تغییرات اعمال شده در بالا را به ترتیب به حالت Automatic و Start تغییر داده و Apply کنید.