رفع مشکل مخفی شدن فایل در فلش مموری

 


فروشگاه20 استوک در این بخش سعی دارد برای رفع مشکل مخفی شدن فایل ها در فلش مموری توضیحاتی ارائه دهد که مشکلی است که در اکثر اوقات پیش می اید
 

مخفی شدن فایل در فلش مموری یکی از مشکلاتی است که گاهی اوقات با آن مواجه می شویم. ممکن است شما هم هنگامی که فلش مموری را به لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می کنید، پس از باز کردن آن، با یک صفحه خالی مواجه شوید، حال آنکه حجم زیادی از فلش مموری مصرف شده است.


این مشکل به دلایل مختلفی از جمله ویروسی بودن سیستم یا فلش مموری، وجود بدافزار ها در کامپیوتر یا لپ تاپ و در نهایت جدا کردن نادرست فلش مموری از پورت USB به وجود می آید.


بنابراین اگر با مشکل مخفی شدن فایل در فلش مموری، مواجه شدید، نگران نباشید و چند عمل ساده زیر را انجام دهید تا آن ها را بر روی درایو فلش مشاهده کنید.


رفع مشکل مخفی شدن فایل در فلش مموری


1-     جستجوی (.) در درایو


روش اول و ساده ترین روش ممکن برای مشاهده فایل های مخفی شده در فلش، جستجوی یک نقطه (.) در فیلد جستجوی درایو است. با این کار تمامی فایل های مخفی شده فلش مموری ظاهر می شود.2-   نمایش فایل های مخفی کامپیوتر


ممکن است این مشکل با تغییر تنظیمات کامپیوتر یا لپ تاپ، حل شود. برای این کار باید طبق روش زیر، فایل های مخفی شده را نمایش دهید.ویندوز 7 :

 • My computer را باز کنید.
 • از منوی بالا، بر روی گزینه Organize کلیک کنید

 • .
 • در منوی باز شده Folder and search option را انتخاب کنید. • پنجره کوچکی مشاهده می کنید، که از بین تب های بالا، به تب View بروید.
 • در قسمت Advanced Setting ، گزینه Hidden Files and Folder را پیدا کنید و سپس Show hidden files, folders, and drive  را فعال نمایید.
 • در نهایت بر روی OK کلیک کنید

 


ویندوز 10


:

My computer  را باز کنید.


از منوی بالای پنجره به تب View بروید.


در منوی View بر روی Option کلیک کرده و Change Folder and search option را انتخاب کنید.


سه مرحله آخر را مانند ویندوز 7 انجام دهید.پس از نمایش فایل های مخفی کامپیوتر، مجددا فلش مموری را به کامپیوتر متصل کنید. ممکن است فایل های مخفی فلش مموری اکنون نمایش داده شوند. اما اگر همچنان با یک صفحه سفید مواجه شدید، نگران نباشید، روش های دیگری برای حل این مشکل وجود دارد

  


3-  تغییر نام دیسک جدید در کامپیوتر


شاید کامپیوتر یا لپ تاپ شما، در شناسایی دیسک جدید خوب عمل نکند، به همین دلیل هنگام باز کردن درایو فلش مموری، فایل های آن را نشان نداده و با یک صفحه سفید مواجه شوید.


برای اینکه درایو جدید را به کامپیوتر معرفی کنید، مراحل ساده زیر را طی کنید. • بر روی My computer کلیک راست کرده و از منوی باز شده Manage را انتخاب کنید.
 • از سمت چپ پنجره، از بین گزینه های موجود، بر روی Disk Management کلیک کنید.
 • در قسمت پایین صفحه، درایو فلش مموری خود را پیدا کرده و پس از کلیک راست بر روی آن، Change Letters and Paths Drive را انتخاب نمایید.
 • پنجره کوچکی ظاهر می شود و از شما می خواهد، درایو مورد نظر را انتخاب کنید.
 • بر روی Change کلیک کرده و نام درایو فلش مموری را انتخاب نمایید.
 • در نهایت بر روی OK کلیک کنید.
 • در نهایت فلش مموری را خارج کرده و دوباره به پورت USB کامپیوتر یا لپ تاپ متصل کنید.

4-   استفاده از cmd


cmd یا Command Prompt برای رفع مشکل مخفی شدن فایل در فلش مموری نیز، کاربرد دارد. به راحتی و با وارد کردن یک کد کوتاه می توانید فایل های مخفی فلش را نمایان کنید.در قسمت Search منوی Start عبارت cmd را وارد کنید.در صفحه cmd، عبارت attrib -h -r -s /s /d k:\*.* را وارد کرده و به جای حرف k نام درایو خود را وارد کنید.


چند ثانیه صبر کنید و پس از اتمام عملیات cmd ، فلش مموری را جدا کرده و مجددا متصل کنید. 

5-   اسکن و از بین بردن ویروس های فلش مموری


ویروسی شدن فلش مموری، به دلیل استفاده زیاد در دستگاه های مختلف اتفاق می افتد. یکی از مشکلاتی که ویروسی شدن فلش مموری در پی دارد، مخفی شدن فایل ها است. برای حل این مشکل، از یک آنتی ویروس قوی کمک بگیرید و همه ویروس های آن را از بین ببرید.با انجام این کار مشکل مخفی شدن فایل در فلش مموری حل خواهد شد. اما اگر با استفاده از تمام روش های بالا، این مسئله حل نشده است، تنها راه حل، فرمت کردن آن است. البته به یاد داشته باشید که با فرمت فلش مموری، تمام فایل های آن حتی فایل های مخفی شده نیز حذف خواهند شد.البته برخی نرم افزارها نیز به شما در حل این مسئله کمک خواهند کرد. اما قبل از دانلود و نصب، مطمئن شوید آن ها را از یک منبع معتبر دریافت می کنید.6-   به صورت کمرنگ نمایش داده شده


برای حل مشکل مخفی شدن فایل ها در فلش و هارد My Computer را باز نموده و از منوی File گزینه فولدر آپشن  Change Folder And Search Option را انتخاب کنید.

سپس از تب view گزینه Show hidden file را انتخاب کرده و کمی پایینتر از آن گزینه  Hide protected operating system files را از حالت انتخاب خارج کنید و سپس همه پنجره ها را Ok بزنید و ببندید.

فایلهای شما بصورت کم رنگ در فلش مموری نمایان میشوند و میتوانید از آنها استفاده کنید.


7-    استفاده از نرم افزار های کمکی

اگر با انجام هر یک از روش های فوق، موفق به رفع مشکل نشان ندادن محتویات فلش مموری نشدید،  می توانید از برخی از ابزارهای کمکی استفاده کنید که می تواند فلش مموری شما را تعمیر کند. ابزارهای بسیاری در اینترنت وجود دارد که می تواند مشکل فلش مموری را حل کند.


8-  فرمت فلش مموری


این آخرین گزینه ای است که باید در نظر داشته باشید. اگر بخواهید فلش مموری خود را فرمت کنید، تمام فایل ها حذف خواهند شد. اگر فرآیندهای فوق نتوانستند مشکل را حل کنند، فقط باید درایو USB خود را فرمت کنید. بنابراین، فرمت کردن درایو USB به نظر می رسد که آخرین گزینه باشد.در این مطلب همه چیز در مورد چگونگی رفع مشکل مخفی شدن فایل های فلش مموری را ذکر کردیم. با استفاده از روش های فوق، شما می توانید هنگامی که  فایل های فلش مموری نمایش داده نمیشود، به راحتی همه فایل ها را از درایو USB بازیابی کنید. بنابراین از روش های ذکر شده استفاده کنید و این مسئله را حل کنید. امیدواریم  سایت فروشگاه استوک با راه حل ها ارائه داده شده مشکل را برطرف کرده باشد
 

ترجمه شده در سایت استوک

20stoke.ir