مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای انتشار آپدیت بزرگ بعدی ویندوز ۱۱ خود می باشد. ورژن 22H2 ویندوز ۱۱ طبق گزارش افراد نزدیک به مایکروسافت در تاریخ ۲۰ سپتامبر منتشر خواهد شد.

طبق اطلاعات درز کرده گویا مایکروسافت ماه ها در حال تست بیلد 22H2 ویندوز ۱۱ بوده است و نهایتا در تاریخ ۲۰ سپتامبر این نسخه را که شامل تعدادی تغییرات بوده است منتشر خواهد نمود.

از جمله تغییرات ویندوز ۱۱ در این بییلد میتوان به:

  • قرار گرفتن پوشه برنامه ها در منوی استارت
  • امکان درگ و دراپ روی منوی تسک بار یا همان نوار وظیفه
  • تعریف شدن چند حرکت لمسی جدید
  • و همینطور انیمیشن های جدید در حین انجام کارهای مختلف در محیط ویندوز ۱۱

 

 

 

اشاره نمود. مایکروسافت همچنین قابلیت جدید Live Captions accessibility را برای ناشنوا و کم شنوا توسعه داده است که آن را در بیلد 22H2 عرضه خواهد نمود. با این ویژگی شما میتوانید زیرنویس هر صدایی که در محیط ویندوز شما پخش میشود را داشته باشید و این کار به لطف هوش مصنوعی این سیستم عامل که صدا را تشخیص داده و زیر نویس را از روی آن تولید میکند اتفاق می افتد.


 

 

تغییر جذاب دیگر در آپدیت ویندوز ۱۱ روی بیلد 22H2 بازنگری روی Task Manager این سیستم عامل دوست داشتنی باشد. اضافه شدن تم تاریک و پوسته ی بسیار جذابتر از آنچه تا الان در ویندوز در این سالها دیده بودیم که شامل نوار دستورات جدید و همچنین بخش مدیریت کارایی و عملکرد سیستم می باشد که تا پیش از بیلد 22H2 چنین چیزی وجود نداشت. در بخش مدیریت عملکرد شما میتوانید با محدود کردن استفاده برنامه ها از منابع سیستم خود عملکرد سیستم خود را مدیریت کنید.

 


 

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی افزودن تب به فایل اکسپلورر ویندوز ۱۱ می باشد. به این معنی که شما میتوانید مانند مرورگر خود که چندین تب همزمان باز میکردید و هر کدام در نقطه ای خاص از دنیای اینترنت قرار داشتند حالا میتوانید با باز کردن چند تب در فایل اکسپلورر خود همزمان در چند نقطه ی مختلف ویندوز ۱۱ فایل های خود در درایو های مختلف را مشاهده و آنها را مدیریت نمایید. البته این ویژگی احتمالا به ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۲ نمیرسد و باید کمی بیشتر برای این ویژگی جدید جذاب صبر کنیم. اگر شما میخواهید زودتر از موعد آپدیت 22H2 را نصب کنید از این مقاله اقدام کنید.

اخبار درز کرده حاکی از آن است که گویا مایکروسافت به بهانه ده ساله شدن معرفی اولین سرفیس های خود قصد معرفی چند دستگاه جدید از سری لپتاپ های سرفیس خود را دارد که آنها را با بیلد 22H2 معرفی و عرضه خواهد نمود.

هرچند که مایکروسافت رسما معرفی لپتاپ های جدید را تایید و یا اشاره ای به آنها نکرده است ولی انتظار میرود که این کار را در کنفرانس بعدی که مهرماه برگزار میشود انجام دهد.